Slide DİŞ ÇEKİMİ DİŞ ÇEKİMİ -

Derin çürüklü veya hasarlı, diş eti rahatsızlıklarından dolayı kemik desteğini kaybedip ağız içerisinde sallanan dişlerin çekilmesi gerekebilir. Yirmi yaş dişleri bazı durumlarda rotasyonlu veya devrik pozisyonda olurlar. Böyle bir durumda komşu dişi çürütme veya o bölgede temizlemenin zor olmasından ötürü enfeksiyon oluşturma ihtimaline karşı çekilmeleri gerekebilir. Bir ortodontist tarafından yer darlığı olan çenelerde dişlerin daha rahat sürebilmeleri için bazı dişlerin de çekilmeleri önerilebilir.

Diş Hekimim Diş Çekimi Esnasında Ne Yapacak? 

Bazı dişler kolayca çekilir. Çekimden önce lokal anestezik solusyon ile bölgenin uyuşturulması sağlanır. Tedirgin hastalarda, zorlu cerrahi gerektiren diş çekimlerinde ve çocuk dişlerinin çekimi esnasında rahatlama amaçlı sedasyon işlemi uygulanabilir. Kliniğimizde anksiyeteli hastalarımız için sedasyon ile rahatlatarak işlem uygulama yapmaktayız.

DİŞ ÇEKİM TEDAVİSİ

Dişin Çekimine Karar Verildikten Sonra Diş Hekiminizin Yapacakları:

. Çekim esnasında ağrıyı minimize etmek

. Dişin hangi zamanda çekilmesinin uygun olduğunun belirtilmesi

. Diş çekiminden sonra oluşacak çekim boşluğunun doldurulması için yapılacak tedavi alternatiflerinden bahsedilir.

Diş Çekilirken;

Bazı sesler veya baskı hissedebilirsiniz; ancak kesinlikle ağrı hissetmemelisiniz. Bazı durumlarda çekim boşluğuna dikiş atılarak hızlı iyileşmesi, çekim sonrası oluşacak kanamayı engellemesive bölgenin daha konforlu hale gelmesi sağlanır.

Çekim Sonrası;

Bir veya daha fazla gün kadar, çekimin zorluk derecesine göre dinlenmeniz gerekebilir. Birçok insan çok az da olsa diş çekimi sonrası rahatsızlık hissedebilir. Diş hekimi çekim sonrası kanamanın tam olarak durduğunu görene kadar hastayı kontrol altında tutmalıdır. Çekim sonrası 24 saat kadar herhangi bir şey içmemeye veya sigara kullanmamaya dikkat edilmelidir.

Diş Hekimi Son Olarak Hastaya Çekimden Sonra Yapılacakları Önerir;

? Eğer ağrı olursa hangi tipte ağrı kesiciler kullanılmalıdır.

? Alışılagelmedik bir problem oluşursa diş hekimine ulaşması için iletişim numarası verilir

© 2024 Copyright Metropol Diş Kliniği Etlik Ankara
Hemen Ara
Soru Sor
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?